Upozorňujeme zákazníky, že odesláním objednávky na NÁBYTEK nebo HERNÍ PRVKY nedochází k závazné objednávce. Vždy vám vypracujeme a zašleme na e-mail nezávaznou cenovou nabídku a až po jejím schválení z vaší strany (případně po zaplacení zálohy) považujeme objednávku za závaznou.

Informace o nábytku

Informace o výrobcích

Proč dřevěný zahradní nábytek?

Protože v naší zemi platí nejenom co Čech, to muzikant, ale i co Čech, to zahrádkář, nebo alespoň chalupář či chatař, existuje u nás stabilní poptávka po vybavení zahrad, chat a chalup vhodným nábytkem, ať už je to posezení u ohně, v zimní zahradě, v altánu či u bazénu.

Z materiálů používaných k výrobě zahradního nábytku jako je dřevo, plast, litina, ratan, hliník či kámen je právě dřevo nejvhodnějším a dlouhodobě nejpoužívanějším materiálem. A to zejména díky svým přirozeným vlastnostem - trvanlivosti, pevnosti, nenáročnosti údržby, snadné opravitelnosti, kráse, tradici a cenové dostupnosti.

Charakteristika výrobků

K výrobě používáme tuzemský dubový a smrkový případně borový masiv, komorově vysušený na relativní vlhkost 8-10% (kategorie kvalitního stolařského řeziva), čímž je minimalizováno pozdější riziko eventuálního výronu pryskyřice. Na rozdíl od většiny výrobců zahradního nábytku, kteří používají na výrobu řezivo vzduchosuché nebo sušené pouze na 15-18%, naše firma garantuje stále stejnou kvalitu používaného řeziva. Přes veškerou možnou eliminaci další tzv. "práce dřeva" ve výrobcích, je nutno si uvědomit, že dřevo je čistě přírodní materiál a patří do kategorie nestálotvarých materiálů (na rozdíl od železa nebo plastu) podléhá vlivem působení změn počasí roztahování a smršťování jednotlivých částí nábytku, a to po celou dobu jeho životnosti.

Smrkové dřevo je světlejší než dřevo borovicové. Zbarvení má jednotný tón - nažloutle bílou barvu, která vlivem slunečního svitu časem dále žloutne (pokud není natřeno). Letokruhy jsou velice dobře znatelné, oproti borovému dřevu s poměrně jemnou strukturou. Suky nejsou tak razantně odlišně zbarvené jako u borového dřeva a jsou i četnější a spíše menší. Smrkové dřevo je lehké, s dlouhými vlákny a vyznačuje se pružností. Dobře se barví a moří.

Borovicové dřevo má barevnější škálu než smrkové. Zbarvení je od světle žluté až po oranžovo-červený odstín. Při správném zpracování je stejně kvalitním materiálem s krásnou kresbou jako nábytek smrkový.

Dubové dřevo patří mezi naše nejlepší dřeva. Je předurčeno k použití na výrobu masivního nábytku pro interiér, kde je zaručeno, že bude věrně sloužit i více generacím. Je velmi trvanlivé v suchu. Velmi dobrou trvanlivost má i ve vlhku, kde je však trpí po stránce vizuální. Již odedávna se používalo k výrobě lodí, a to kvůli skvělým vlastnostem při kontaktu s vodou (při delším kontaktu s vodou nebo vlhkem dubové dřevo povrchově praská, tmavne až do černé barvy a doslova zkamení). Zbarvení dubového dřeva se pohybuje od světle hnědého tónu až po žlutohnědý a mnohdy i tmavohnědý tón. Dřevo je pórovité s dosti velkými póry, které dávají povrchu dubových výrobků charakteristický rýhovaný vzhled. Dřevo je možné ošetřovat lakem, olejem nebo voskem. Životnost výrobku a kresba dřeva se však mnohem více prodlouží použitím pololesklého laku. Námi vyráběný interiérový dubový nábytek je vyráběn z výběrového dubového masivu, sušeného na cca 10 - 12 % vlhkosti. U stolů doporučujeme ošetření lakem, který zajistí u tohoto vysoce namáhaného typu nábytku (neustálé utírání) dlouhodobě pěkný vzhled.

Nátěry jsou prováděny finským přípravkem Teknos, chránícím dřevo před plísněmi, houbami, UV-zářením (modráním dřeva) a jinými negativními vlivy počasí. Pro exteriérový nábytek doporučujeme dodržet technologický postup udávaný výrobcem, a to nejdříve napouštěcí nátěr Teknos (bezbarvý) a potom alespoň 2 x vrchním nátěrem Teknos (odstín dle Vašeho výběru). Odstíny uvedené u jednotlivých výrobků jsou pouze orientační. Je třeba vzít v úvahu, že sytost nátěru se každým dalším nátěrem zvyšuje (tmavne). V případě, že nábytek bude krytý před nepříznivými vlivy počasí např. pergolou nebo přístřeškem, máme v praxi vyzkoušeno, že při použití kombinace - 1x napouštěcí nátěr + 1x vrchní nátěr není nutno provádět renovační nátěr v nejbližších 3-5 letech. V případě, že zahradní nábytek nebude umístěn v pergole nebo pod jiným zastřešením, které jej chrání před povětrnostními vlivy, je nutno zvolit tmavší odstín povrchové úpravy, na kterém nejsou tak viditelné změny v zabarvení vznikající při plném vystavení veškerým povětrnostním vlivům (tzv. šednutí vznikající v mikropórech při roztahování a opětovném smršťování nábytku). Při umístění na volné prostranství je nutno počítat s častější renovací nátěru a s volbou raději tmavějšího odstínu (Mahagon nebo Týk) a s negativním působením povětrnostních vlivů na nábytek, které mají dopad i na životnost nábytku. Veškerý nábytek používaný v exteriéru doporučujeme na zimu uskladnit v suchých prostorách. Povrchovou úpravu je možno rovněž řešit vlastními silami, čímž ušetříte finanční prostředky jak vlastním nákupem nátěrových hmot, tak prostřednictvím své vložené práce. Interiérový nábytek je ošetřen vytvrzovacím lakem Helo, od finské firmy Teknos, který povrch nábytku vytvrdí a učiní jej odolný proti znečištění např. vínem nebo jinými agresivními látkami.

Všechny naše zahradní sestavy  (smrkové) jsou jednoduše rozložitelné (princip jednoduché stavebnice), tudíž velmi dobře uskladnitelné v zimním období. Další alternativou je přikrytí plachtou přímo v pergole nebo uskladnění v suchých, nevytápěných prostorách ve složeném stavu.

Cenová relace výrobků je zvolena tak, aby naše výrobky při srovnání s obdobnými konkurenčními buďto svou kvalitou nebo konstrukčním řešením tyto výrobky předstihly a to při zachování minimálně srovnatelné ceny. Nesnažíme se za každou cenu vyrobit co nejlevnější výrobek na úkor kvality ani nenutíme zákazníkům exotické materiály a zbytečně nazdobené výrobky za drahé peníze. Naší snahou je vyrábět pěkné, praktické a kvalitní věci za rozumné ceny. Každý jednotlivý díl výrobků je pečlivě obroušen, hrany a rohy jsou ofrézovány a zbroušeny, šrouby zapuštěny.

Žádný spojovací materiál není na výrobcích z vrchní strany sedacích nebo stolových užitných ploch.

Zakázková výroba
Převážně české výrobky
Poctivá ruční výroba
Doprava nábytkunad 3 000 Kč ZDARMA